KNIŽKA LEGENDY KOMÁRNA V PREDAJI!

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

vedeli ste, že na Nádvorí Európy v Komárne môžete stretnúť Kristovho šampióna, ktorému dodnes v celej Európe v nedeľu na poludnie zvonia zvony z príkazu pápeža?

Takéto, ale aj iné legendy, príbehy a vlastne úplne všetko o našom mestečku nájdete v našej novej knihe LEGENDY KOMÁRNA, ktorú si teraz môžete kúpiť v predpredaji do 13.10.2023 za 22 € (neskôr 27,50 € ).

OBJEDNAJTE SI KNIŽKU V PREDPREDAJI ZA 22€

Bol raz jeden deň a ten deň priniesol krásny nápad.

Nápad napísať knižku o našom mestečku Komárno, ktoré v sebe ukrýva neobyčajné čaro. Mnohí z nás, ktorí tu roky žijeme, ani nevieme, čo všetko sa tu nachádza. Aké legendy má Komárno za sebou, čo je to za budova, okolo ktorej chodíme každé ráno do práce či školy. Alebo kedy vlastne bola postavená škola, do ktorej sme roky chodili? V tejto knižke nájdete úplne všetko, všetko, čo má Komárno v sebe. Všetky krásne budovy, mosty, sochy, ale aj osobnosti, ktoré sa tu narodili alebo s ním majú niečo spoločné. Legendy a príbehy, ktoré sa tu odohrali a vytvorili tak zaujímavú históriu, ktorú si takýmto spôsobom môžeme pripomenúť.

Autormi knižky sú Jozef Černek, Eva Dénesová, Ľudovít Gráfel a kolektív

A tak sa tieto tri hlavy spojili a vyrozprávali nám príbehy, ktoré ste ešte nikdy nepočuli a možno aj také, ktoré ste už počuli, ale radi by ste si ich pripomenuli.

Kniha LEGENDY KOMÁRNA je jedinečný projekt, ktorý nám priblíži históriu mesta Komárno a prenesie nás v čase. Obsahuje množstvo informácií, fotiek z histórie, ale aj zo súčasnosti. Dozviete sa všetko o miestnej gastronómii, športoch, či o zaujímavých príbehoch zo života osobností.

LEGENDY KOMÁRNA je kniha historických pamiatok , legiend , povestí, osobností, príbehov a zaujímavostí

Fotografie zo svojich zbierok a archívov poskytli: Ľudovít Gráfel, Eva Dénesová, Jozef Černek, archív TASR, Martin Kučera, Milan Uhrin, Henrich Mišovič, Milan Drozd, Angelika Kopják, Samuel Janiš, Andrej Ozimy, László Pinke, Márta Panyi, Richárd Wojtowicz, Örs Orosz, Mihály Bihary, József Stefankovics, Lukáš Droppan, Peter Varga, Vlado Vojtel, Bohuslav Zemiar, Alojz Zemaník. Fotografie boli použité aj z kníh Michala Máczu, z archívov Slovenských rebelov, Dramaťáku, Divadla Komora, ale aj z facebookovej stránky Komárňanský fotoalbum, Tripy po Slovensku a z ďalších verejne dostupných zdrojov.
Editácie a grafické úpravy: Lucia Mokošová
Preklady: Friderika Hodossyová
Prvá korektúra a pripomienky: Jana Pipíšková

Slová jedného z autorov…

Kto je autorom myšlienky Legiend a tohto úvodu? Nuž ja, Jozef. Sám o sebe nie som nikým a ničím výnimočný. Ak sa dá o mne povedať niečo zaujímavé, tak to, že som si skúsil všeličo, a to od sprevádzania, tancovania či hrania, až po riaditeľovanie rôznych inštitúcií. Predovšetkým som ale režisér, hoci nie vyučený. Študoval som etnológiu, ale školu som neukončil. Napriek tomu, práve vďaka môjmu štúdiu na UKF v Nitre, som paradoxne aj scenáristom. Boli to hlavne naše dielka, ktoré nás k Legendám priviedli.

fffffffffffffffffffffffffffff

„Na život našich otcov a starých materí…“

CHCEM SI OBJEDNAŤ KNIŽKU LEGENDY KOMÁRNA

2 Comments on “KNIŽKA LEGENDY KOMÁRNA V PREDAJI!”

  1. Ďakujem Jozefovi za jeho úžasnú prácu a odhodlanie vydať túto knižku. Bez neho by isto neuzrela svetlo sveta. Doslovne aj mňa musel k nej „dokopať“ a bez jeho neoblomnosti by som sa ani ja (pohodlný dôchodca) nato nedal. Po dlhom čase presviedčania, sadol do auta, prišiel za mnou do Číčova, zapol nahrávanie na svojom prístroji a povedal: „Ideme na to …“ Potom zainteresoval do prípravy publikácie Evičku a tá tomu dala punc profesionality. Nič nie je dokonalé a ani táto knižka neobsahuje všetky informácie, ktoré by si naše mesto zasluhovalo, ale je to …, to už nech povedia čitatelia. Jožko, ešte raz ďakujem, drž sa a prajem Ti ešte veľa pracovných a osobných úspechov!

  2. Pingback: NAJBLIŽŠIE PREDSTAVENIA – Divadlo Komora

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *