dresscode

čo si obliecť na naše predstavenia?

V našom prípade je to pomerne jednoduché, ale nie úplne.

Na PREMIÉRU (ktorúkoľvek) by to mal byť SEMI FORMAL (tmavý oblek)

Je to najmä kvôli tomu, že tým vyjadrujete podporu a vďaku umelcom za hodiny a hodiny driny. Nehovoríme len o hercoch, spevákoch a tanečníkoch, ale aj o scénografovi, kulisákom, choreografom, svetelnému a zvukovému aranžérovi a pod.

Navyše na premiéru spravidla dostávajú pozvánku aj osobnosti verejného alebo kultúrno-spoločenského života a v zmysle bontónu, oni automaticky prídu oblečení elegantne.

Každá premiéra je veľkou udalosťou, pre mnohých hercov, tanečníkov. Udalosť, ktorá im ostane v pamäti už navždy. A v tej spomienke by ste aj vy mali (mohli) byť v elegantnom.

My (Dramaťák) ešte máme vo zvyku požiadať divákov o určitý farebný doplnok (je to naše špecifikum).

Pokiaľ ide o REPRÍZU sme (opäť) tak trošku unikát, na väčšinu repríz k nám chodia diváci z rôznych kútov Slovenska (najnovšie aj z HU) a naše predstavenie majú na záver celodenného výletu. Preto je ich oblečenie volnejšie, (zrejme preto prišla otázka), takže je v úplnom poriadku, ak aj ďalší diváci oblek alebo róbu nemajú. I keď je pravda, že už sa stalo, že aj výletníci sa pred predstavením boli prezliecť (požiadali nás o šatňu). Na tom však samozrejme netrváme.

Najdôležitejšie pre nás je ale, samozrejme, že prídete. To si ceníme najviac. Určite vás pre oblek nikdy neotočíme aj keby to bola premiéra a prišiel Chuck Norris.

autor textu : Jozef Černek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *