ČO SÚ LEGENDY KOMÁRNA?

Interaktívny výlet spojený s rozprávaním príbehov a ochutnávkami miestnych špecialít v našom najjužnejšom meste, v Komárne.

„Sme herci a tanečníci súborov Slovenskí rebeli a Divadla Komora. Rozhodli sme sa pomôcť nášmu mestu aj v rozvíjaní turistického ruchu.“

Ako to funguje?

Dohodnite si celodenný program: 0905 405 455

budete mať prideleného jedného alebo dvoch sprievodcov, ktorí pôjdu celý čas s vami.

Veľkou výhodou je, že nikde nemusíte stáť v rade, všetky vstupenky a formality vám vybavíme vopred. Váš itinerár bude nastavený tak, aby ste zažili len príjemnú prechádzku, prípadné príjemné posedenie . 

V prípad potreby vás budeme v pravidelných intervaloch zásobovať aj vodou, či iným občerstvením. 

Vaše stravovanie vám tiež sprostredkujeme, na výber máte hneď niekoľko reštaurácií. Od najluxusnejších, cez zlatú strednú voľbu až po rýchle, dobré a cenovo priaznivé občerstvenie. Máte radi pizzu alebo jedlá z pece? Nech sa páči, vybavíme vám aj to. Chcete gastronomický zážitok Žitného ostrova, alebo návštevu čokoládovne? Postaráme sa. 

V špeciálnych prípadoch vám môžeme ukázať aj ako sa varí pivo.

Doporučujeme:

V reštaurácii, ktorá nesie meno jedného z najvýznamnejších generálov meruôsmych rokov vás čakajú dve, pre Komárno snáď najtypickejšie jedlá:

polievka Jókai (fazuľová polievka s mäsom) s čerstvým miestnym kláskovým chlebom a ako hlavné jedlo farmársky kurací paprikáš, halušky a uhorkový šalát.

Menu nezahŕňa nápoj, aby ste mali možnosť voľby podľa svojich preferencií. Komárno je mestom piva, ale aj dobrého vína. Najviac medailí však získava v “tvrdých” destilátoch. 

príklAD PROGRAMU

– do našej pevnosti noha nepriateľa nevkročila, preto sa naši návštevníci musia so sprievodcom najprv skamarátiť… (rituál je tajný)


– po „spriatelení“ začíname prechádzkou a príbehmi z pevnosti (súčasťou je aj podzemie)


– spravíme si malý piknik v “Anglia parku” alebo v RÉVe (Dom maďarskej kultúry) ochutnávka miestnych komárňanských špecialít: domáci koláč (štrúdľa, či tvarohová buchta) a k nej v Komárne praženú kávu


– nasleduje prechádzka centrom mesta Komárno, s príbehmi dávnymi, ale aj nedávnymi, smutnými, ale aj tými veselšími


– vyrozprávame si príbeh Európskeho nádvoria a najvýznamnejších rodákov Komárna


– dáme si ozajstný komárňanský obed, buď Jókaiho polievku s domácim langošom (kváskovým chlebom) alebo izajstné „halászlé“


– vláčikom sa prevezieme do Komáromu a ukážeme si aj maďarskú časť pevnostného systému a most cez rieku Dunaj


– vláčik bude mať konečnú zastávku pri Podunajskom múzeu, tu si vyrozprávame príbeh Baziliky sv. Ondreja (aktuálne v rekonštrukcii), ale aj príbeh prekliatej Eszter
– ochutnáme komárňanskú pálenku alebo víno nášho regiónu
– navštívime Expozíciu studenej vojny v DMS Komárno a Malé vodárenské múzeum
– krásny a zážitkov plný deň je zakončený predstavením Divadla Komora alebo Slovenských Rebelov– hlavný cieľ dňa

hhhhhh

ŠPECIÁLNA PONUKA PRE FIRMY

Naplánujte si s nami program na firemný teambuilding a prežite výnimočný deň s Legendami Komárna

Kontaktujte nás na tel. č. 0905 405 455

fffff

recenzia

Vážený pán Černek! 
V mene všetkých účastníkov nášho výletu k vám do Komárna, vyjadrujem Vám úprimné vrelé poďakovanie za tak krásny interaktívny výlet Legendy Komárna. Ste úžasní sprievodcovia, empatickí, ohľaduplní. Všetky aktivity boli skvelé, dokonca sme si vo voľnom čase na nádvorí dôstojníckeho pavilónu – amfiteátri vypočuli vojenskú dychovú kapelu z Olomouca. No a ozaj čerešničkou bol záver, to vaše úžasné predstavenie. Milujeme folklór, tie vaše kroje sú úžasné, a tá kapela so spevákmi, radosť počúvať. My máme malú spevácku skupinu „Bohdanovčan“, a jej členovia boli tiež unesení vašim predstavením. Želáme Vám veľa tvorivých síl do ďalších predstavení. Určite sa k Vám ešte vrátime. 

So srdečným pozdravom Ing. Mária Tomeková 
predsedníčka ZO JDS 
Bohdanovce nad Trnavou

záver ako vrchol programu

Už takmer dvadsať rokov v Dome Matice slovenskej v Komárne pôsobia mimoriadne úspešné divadelné súbory. Ich premiéry nevynecháva ani hlava štátu. Zameriavajú sa na muzikály, či už folklórne, v podaní jedinečných Slovenských rebelov, alebo tie zo 60-tych rokov v podaní prvého, profesionálneho, slovenského divadla v Komárne, Divadla Komora. Zážitok, ktorý chcete zažiť.

AKTUÁLNE PREDSTAVENIA

Písali o nás v Novom Čase ale aj v denníku Sme.

Pozrite si aj reportáž RTVS

VEDELI STE, ŽE NA NÁDVORÍ EURÓPY V KOMÁRNE MÔŽETE STRETNÚŤ KRISTOVHO ŠAMPIÓNA, KTORÉMU DODNES V CELEJ EURÓPE V NEDEĽU NA POLUDNIE ZVONIA ZVONY Z PRÍKAZU PÁPEŽA?

Kniha LEGENDY KOMÁRNA je jedinečný projekt, ktorý nám priblíži históriu mesta Komárno a prenesie nás v čase. Obsahuje množstvo informácií, fotiek z histórie, ale aj zo súčasnosti. Dozviete sa všetko o miestnej gastronómii, športoch, či o zaujímavých príbehoch zo života osobností.

LEGENDY KOMÁRNA JE KNIHA HISTORICKÝCH PAMIATOK , LEGIEND , POVESTÍ, OSOBNOSTÍ, PRÍBEHOV A ZAUJÍMAVOSTÍ

Fotografie zo svojich zbierok a archívov poskytli: Ľudovít Gráfel, Eva Dénesová, Jozef Černek, archív TASR, Martin Kučera, Milan Uhrin, Henrich Mišovič, Milan Drozd, Angelika Kopják, Samuel Janiš, Andrej Ozimy, László Pinke, Márta Panyi, Richárd Wojtowicz, Örs Orosz, Mihály Bihary, József Stefankovics, Lukáš Droppan, Peter Varga, Vlado Vojtel, Bohuslav Zemiar, Alojz Zemaník. Fotografie boli použité aj z kníh Michala Máczu, z archívov Slovenských rebelov, Dramaťáku, Divadla Komora, ale aj z facebookovej stránky Komárňanský fotoalbum, Tripy po Slovensku a z ďalších verejne dostupných zdrojov.
Editácie a grafické úpravy: Lucia Mokošová
Preklady: Friderika Hodossyová
Prvá korektúra a pripomienky: Jana Pipíšková

OBJEDNAJTE SI KNIŽKU ZA 27,5€ ALEBO EBOOK ZA 22€