Výlety

DOHODNITE SI JEDNODŇOVÝ VÝLET V KOMÁRNE

TEL. Č. 0905 405 455

AKO BUDE VYZERAŤ VÁŠ DEŇ V KOMÁRNE ?

1.do našej pevnosti noha nepriateľa nevkročila, preto sa naši návštevníci musia so sprievodcom najprv skamarátiť… (rituál je tajný)

2.po „spriatelení“ začíname prechádzkou a príbehmi z pevnosti (súčasťou je aj podzemie)

3.spravíme si malý piknik v “Anglia parku” alebo v RÉVe (Dom maďarskej kultúry) ochutnávka miestnych komárňanských špecialít: domáci koláč (štrúdľa, či tvarohová buchta) a k nej v Komárne praženú kávu

4.nasleduje prechádzka centrom mesta Komárno, s príbehmi dávnymi, ale aj nedávnymi, smutnými, ale aj tými veselšími

5.vyrozprávame si príbeh Európskeho nádvoria a najvýznamnejších rodákov Komárna

6.dáme si ozajstný komárňanský obed, buď Jókaiho polievku s domácim langošom (kváskovým chlebom) alebo ozajstné „halászlé“

7.vláčikom sa prevezieme do Komáromu a ukážeme si aj maďarskú časť pevnostného systému a most cez rieku Dunaj

8.vláčik bude mať konečnú zastávku pri Podunajskom múzeu, tu si vyrozprávame príbeh Baziliky sv. Ondreja (aktuálne v rekonštrukcii), ale aj príbeh prekliatej Eszter

9.ochutnáme komárňanskú pálenku alebo víno nášho regiónu

10.navštívime Expozíciu studenej vojny v DMS Komárno a Malé vodárenské múzeum

11.krásny a zážitkov plný deň je zakončený predstavením Divadla Komora alebo Slovenských Rebelov– hlavný cieľ dňa

AKO TO FUNGUJE?

  • budete mať prideleného jedného alebo dvoch sprievodcov, ktorí pôjdu celý čas s vami.
  • Veľkou výhodou je, že nikde nemusíte stáť v rade, všetky vstupenky a formality vám vybavíme vopred. Váš itinerár bude nastavený tak, aby ste zažili len príjemnú prechádzku, prípadné príjemné posedenie .
  • V prípad potreby vás budeme v pravidelných intervaloch zásobovať aj vodou, či iným občerstvením.
  • Vaše stravovanie vám tiež sprostredkujeme, na výber máte hneď niekoľko reštaurácií. Od najluxusnejších, cez zlatú strednú voľbu až po rýchle, dobré a cenovo priaznivé občerstvenie. Máte radi pizzu alebo jedlá z pece? Nech sa páči, vybavíme vám aj to. Chcete gastronomický zážitok Žitného ostrova, alebo návštevu čokoládovne? Postaráme sa.
  • V špeciálnych prípadoch vám môžeme ukázať aj ako sa varí pivo.

Doporučujeme:

  • V reštaurácii, ktorá nesie meno jedného z najvýznamnejších generálov meruôsmych rokov vás čakajú dve, pre Komárno snáď najtypickejšie jedlá: polievka Jókai (fazuľová polievka s mäsom) s čerstvým miestnym kláskovým chlebom a ako hlavné jedlo farmársky kurací paprikáš, halušky a uhorkový šalát.
  • Menu nezahŕňa nápoj, aby ste mali možnosť voľby podľa svojich preferencií. Komárno je mestom piva, ale aj dobrého vína. Najviac medailí však získava v “tvrdých” destilátoch.

Bežná cena na osobu je cca. 30,- € (vrátane obeda) V cene nie je doprava. Spýtajte sa: 0905 405 455 – kontakt na nášho manažéra

Program nastavujeme individuálne podla vašich preferencii

Pre rôzne skupiny ľudí, ako napríklad Jednota dôchodcov, či pre členov Matice slovenskej alebo iné organizované zájazdy máme aj špeciálne ceny.