„Predstavenie, ktoré jednoducho musíte zažiť. „

Náš divák.

Aktuálne hráme nádherný muzikál zo 60.tych rokov Čaj o piatej.

Hudba: Peter Emmer

Texty piesní, scenár a réžia: Jozef Černek

Choreografia: Broňa Bočáneková

Scénografia: Richard Slezák

Produkcia: Jana Pipíšková

Muzikál vznikol podľa skutočných príbehov. Opisuje 5 romantických zoznámení v kaviarni Darton.
Príbeh plný vtipu, dobrej hudby a vynikajúcich tanečných či speváckych výkonov.

Predstavenie je doprevádzané živou hudbou pod vedením Júlie Černekovej – Bundovej.

Má láska vlastný smiech, má láska svoje slzy? Ktoré bozky sú ozajstnejšie, naše alebo bozky našich starých mám?

O čom je Čaj o piatej?

Zjednodušene: O nás. O našich starých mamách a ich partneroch. Ale aj o našom živote. O láske, jej trpkosti, jej smiechu, jej slzách.

ČO O DIELKU POVEDAL JOZEF ČERNEK (SCENÁRISTA A REŽISÉR)

Na veľa vecí, ktoré máme potrebu povedať, nám slová nestačia. Preto máme umenie. Preto sme si my pomohli dielkom Čaj o piatej.

Prišli sme na cestu, na ktorej vám povieme aj to, ako by vyzeral príbeh Romea a Júlie dnes.

Naše nové dielko vystavané len na ozajstných príbehoch. Príbehoch, ktoré mi kedysi vyrozprávali členovia Dramaťáku. Sú to príbehy ich starých rodičov.

Ako najväčšie poklady som ich vzal a uložil do písmenok, do dialógov a do textov piesní. Osud to zariadil tak, že som dostal príležitosť spracovať ich hneď dvakrát. Teraz na druhýkrát s ešte väčším rešpektom, ale aj väčšou odvahou už v profesionálnom prevedení.

Scenáre píšem už 18 rokov, a nech je moja fantázia akokoľvek farebná, nikdy sa nedokáže priblížiť k tej farebnosti, akú nám dáva život. Pochopil som to pri Helenke, pri príbehu o mojej starej mame.

A všetko, čo som sa naučil tu, som preniesol do Čaju o piatej. Skrátk, to, čo uvidíte na javisku, je život. V jeho úsmevnej, láskavej, ale aj nemilosrdnej podobe. A život je scenárista, ktorý síce nikdy Oscara nedostal, ale prekvapuje a vyhráva každý jeden deň. A to je náš Čaj o piatej. Skutočný príbeh, skutočných ľudí, s úžasnou atmosférou hudby Petra Emmera v podaní Júlie Černekovej a jej kapely.