K. A. B. A. R. E. T.

V dnešnej uponáhľanej dobe, kedy naše každodenné životy sú preplnené technológiami, nekonečnými povinnosťami a strachu či politiky, sa čoraz viac túžime vrátiť k jednoduchosti a srdečnosti, ktorú sme zažívali v minulosti. Práve s týmto poslaním vznikol nápad na nové predstavenie s názvom K.A.B.A.R.E.T., ktoré sa má stať pravou perlou v repertoári Divadla Komora.

Pamätám si, ako som sedel pri písacom stole, s rukami na klávesnici, premýšľajúc o tom, čo vkladať do scenára. V tom čase som mal pred sebou nielen blikajúci kurzor, ale aj moju mladosť. Spomienky na časy, kedy nás jednoduchý humor, aký som nachádzal v televíznych reláciách typu „Silvester“ alebo „Možná přijde i kouzelník“, dokázal nielen pobaviť, ale aj priniesť k zamysleniu. Humor, ktorý bol čistý, neubližoval a nevyžadoval si vysmievania z menšín či politických figúr, aby vyčaril úsmev na tvárach divákov. Tento druh humoru, ktorý som obdivoval a miloval, je práve tým, čo sme sa rozhodli preniesť do nášho nového predstavenia.

Keď som sa o tomto projekte podelil s mojou manželkou Júliou, jej reakcia bola okamžitá. Navrhla, aby sme kapelu, ktorú mimochodom Tibor (klávesák) pomenoval Komorový orchester Júlie Černekovej, požiadali o vytvorenie vlastných skladieb. S týmto nápadom prišla v momente, keď sme ešte len zvažovali, ako naše predstavenie okoreniť novými a čerstvými nápadmi, pôvodne sme totiž nacvičovali najmä hity Františka Krištofa Veselého. Totiž náš spevák Peter Lévai má podobný šarm a hlavne rozsah spevu. V Dramaťáku sa spoliehami na služby externých skladateľov, no tentokrát sme sa rozhodli ísť cestou tvorivosti našich vlastných ľudí. Takže skladby, ktoré budete počuť, sú z dielne Julky a jej orchestra, ale aj Mareka Kamocsaia. A výsledky? Tie nás úplne očarili. Skladby, ktoré sú plodom našej kreatívnej práce, dokonale pasujú k charakteru našich hercov a príbehom, ktoré sa v predstavení K.A.B.A.R.E.T. rozrozprávajú. Vsadil som na jemný humor, ale aj na akési osobné výpovede našich protagonistov.

Jednou z týchto skladieb je aj „Mne sa páči On…“,

ktorú som napísal špeciálne pre moju manželku, ako milý odkaz na to, že stále dokážeme jeden druhého prekvapiť a robiť šťastnými. Napísanie tejto piesne bolo mojou osobnou výpoveďou, nielen o nás, ale aj o tom, ako naše dievčatá  (vlastne vo všetkých súboroch) obdivujú toho “svojho” … či už najlepšieho tanečníka, alebo nášho bubeníka / tanečníka – talentovaného mladíka Adama, no stále sme (snáď) “v kurze” aj my… čo sme svaly zamenili za skúsenosti okolo pupka. A práve takéto uťahovanie si zo samých seba, podľa mňa prináša do našich životov radosť a zábavu a robí to naše predstavenie jedinečnými.

K.A.B.A.R.E.T. nie je len predstavením. Je to 100 minút čistej radosti a zábavy, rozdelených do dvoch dejstiev.

Naša snaha priniesť niečo originálne, zábavné a zároveň kvalitné, nás viedla k tomu, že sme vytvorili predstavenie, ktoré osloví každého – deti, dospelých, starších. Chceme, aby ste na jeden večer, konkrétne 23. marca o 19:01 v Dome Matice Slovenskej v Komárne, zabudli na starosti všedného dňa a ponorili sa do sveta plného humoru, hudby a tanca.

Náš orchester pod vedením Júlie Černekovej zahrá skladby, ktoré ste ešte nikde nepočuli. Náš talentovaný ansámbel spevákov a hercov vás očarí nielen svojimi hlasmi, ale aj schopnosťou stvárniť rôzne postavy a emócie. A aby toho nebolo málo, obohatíme večer scénickým tancom a situačným humorom, ktorý zaručene rozosmeje každého z vás.

K.A.B.A.R.E.T. je naším pozvaním do sveta, kde humor, hudba a tanec spájajú ľudí, kde spoločne môžeme prežívať radostné chvíle a kde na konci večera odchádzate s pocitom, že ste boli súčasťou niečoho výnimočného. Nechajte sa uniesť na vlnách fantázie a objavte s nami kúzlo divadelného umenia.

Neváhajte, miesta sa rýchlo míňajú. Uistite sa, že budete súčasťou tejto nezabudnuteľnej udalosti. Stačí zavolať na číslo 0905 466 107 a zaistíte si svoje miesto na jednom z najzábavnejších večerov tejto sezóny.

Tešíme sa na vás, na vaše úsmevy a spoločné chvíle plné radosti a zábavy. Buďte súčasťou K.A.B.A.R.E.T.u – predstavenia Divadla Komora!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *